Old Nosey

Old Nosey byl založen v červenci 2018 jako registrovaná evropská značka, jejímž cílem je produkce destilátů a vín nejvyšší třídy z regionu Lisabon.

Název Old Nosey vede zpět do doby Poloostrovní války, konkrétně se jedná o přezdívku generála Wellingtona, dobře známé osobnosti z fronty u Torres Vedras. Logo symbolizuje nos tohoto vévody, ale také tvar poloviny hrušky, obě evokující intenzivní aroma destilovaného zralého ovoce.

Old Nosey je držitelem čtyř certifikátů kvality: Integrovaná produkce, Oeste Pera Rocha, PEFC a Natura.pt

Vlajkovou lodí mezi produkty je Old Nosey Perry Spirit – pálenka z hrušky odrůdy Rocha – prémiový nápoj vytvořený na základě mnohaletých zkušeností a výzkumu.

Old Nosey je destilátem, který je jemný a zároveň má intenzivní aroma zralých hrušek. Destilace probíhá v měděné destilační koloně na statku Quinta da Póvoa v západním regionu Portugalska z hrušek odrůdy Rocha pěstovaných v neudržovaných sadech starších více jak šedesát let.

Jedná se o premiový národní produkt a mimo hrušek ze statku Quinta da Póvoa neobsahuje žádné další přísady z jiných regionů nebo zahraničí. Dal by se zařadit do kategorie ovocných destilátů z centrální a severní Evropy jako Williamine, Calvados nebo Kirsh. Old Nosey Perry Spirit můžeme pít jako dižestiv, součást koktejlu a nebo jej využít pro přípravu pokrmů a dezertů.

Close Menu