COOPVAL

"To nejlepší z našeho kraje pro vás"

Družstvo COOPVAL bylo založeno roku 1969 jako organizace sjednocující místní pěstitele hrušek odrůdy Rocha a momentálně je největší organizací svého druhu v Portugalsku. Tento status je výsledkem dlouhodobého úsilí všestranného týmu s know-how v oboru a využití velice pokročilých technologií zpracování a skladování ovoce.

Veškerá produkce družstva je díky důkladné kontrole kvality v souladu s mezinárodními pravidly pro bezpečnost potravin. COOPVAL je držitelem certifikátů: GLOBALGAP, LEAF, Tesco Nurture a také certifikace BRC.

V roce 1977 družstvo COOPVAL získalo mezinárodní přesah, když poprvé exportovalo své produkty do Brazílie. Od té doby přibyly další země jako Kanada, Velká Británie, Nizozemsko, Německo, Itálie, Rusko, Francie a Španělsko.

Dnes je více jak 80 % produkce určeno pro export, což je možné především díky skvělé kapacitě produkce a skladování pro uspokojení objednávek svých klientů a schopnosti dodat produkt na trh v nejkratším možném čase. Družstvo má 50 chladících komor s kontrolovanou atmosférou a kapacitou 17.000 tun, 13 standardních chladících komor s kapacitou 7.000 tun, 1 komoru pro dozrávání o kapacitě 20 tun a 2 testovací komory s kapacitou 4 tuny.

Družstvo je také ekologicky odpovědnou organizací. Střechy jeho budov s celkovou plochou 24.000 m² jsou pokryty 700 solárními panely generujícími energii pro potřeby družstva. Vedle toho je veškerý organický odpad kompostován a následně poskytován městu pro hnojení městských parků.

Hruška odrůdy Rocha

"Královna hrušek"

Pera Rocha do Oeste D.O.P je velmi speciální druh hrušky pocházející z Portugalska. Historie této odrůdy se datuje zpět do roku 1836, kdy pan Pedro António Rocha na své farmě nazvané Fazenda Rocha v západním regionu Portugalska objevil strom naprosto odlišný od ostatních hrušní. Pedro António Rocha, sám překvapený tak specifickou hrušní ohromujících kvalit, začal svůj objev sdílet se svými přáteli a rozdávat jim sazeničky. Tímto došlo k rozšíření odrůdy a zisku její slávy po celém západním regionu, kde místní mikroklima vytváří ideální pěstitelské podmínky. Jako projev úcty svému naleziteli začala být tato odrůda nazývána Rocha.

 

Silný, krásný a sladký požitek.

Rocha znamená v portugalštině kámen a může být analogií k výdrži. Hrušky odrůdy Rocha vydrží čerstvé a udrží si své kvality po značnou dobu, což z nich činí skvělou volbu nejenom pro naše domácnosti a stoly, ale také pro moderní styl distribuce, při němž nedochází ke ztrátě chuti ani během přepravy (včetně dlouhých vzdáleností) ani během skladování a prodeji. I to je důvodem proč mezi hlavní odběratele hrušek Rocha patří některé z největších retailových řetězců na světě.

Žluté zbarvení a výběr velikostí nechávají tuto odrůdu vyniknout mezi ostatními hruškami. Všestrannost hrušek Rocha umožňuje dodání plodů buď sladkých, pevných a křupavých nebo měkkých, šťavnatých a sladkých dle preferencí klientů. Hrušky Rocha jsou plné vitamínů A, B1, B2, C, vlákniny, draslíku a antioxidantů, proto se doporučují ke konzumaci v syrovém stavu se slupkou. Ovoce se nicméně využívá i tepelně upravené v mnoha typických portugalských receptech.

Close Menu